banner3

Başarılı kadınlar ödüllerini alıyor

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin (BUİKAD) “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” töreni bu akşam saat 19.00’da Sheraton Bursa Hotel’de düzenleniyor.

DERNEKLER 05.03.2020, 10:01 05.03.2020, 15:09
Başarılı kadınlar ödüllerini alıyor

Yekta Kopan’ın sunumuyla gerçekleştirilecek törende 4’ü Bursa, 3’ü ulusal, 1’i de BUİKAD Özel Ödülü olmak üzere toplam 8 kategoride ödüller verilecek.

BUİKAD ve Ödül Töreni hakkında açıklamalar yapan BUİKAD Başkanı Av. Oya Eroğlu, derneğin 2007 yılında kurulduğunu, 140 aktif iş kadını üyesi olduğunu belirtti.

Üyelerin yüzde 70’inin girişimci, yüzde 30’unun da profesyonel olarak çalışma hayatında yer aldığını söyleyen Eroğlu, ayrıca 6 kurumsal üyelerinin de olduğunu ifade etti.

Kadınların ekonomide daha fazla yer almasının herkesin ortak sorumluluğu olduğunu kaydeden Başkan Eroğlu, “Nüfusumuzun yarısını kadınlar oluşturuyor, ancak kadınların ekonomiye katılım oranı yüzde 30’larda. Bu oranın erkek katılım oranı ile eşitlenmesi gerekiyor. Eğer bunu başarırsak, Türkiye ekonomisinin yüzde 30 oranında büyüyecek. Kadının ekonomiye katılımı bir kadın sorunu değil, bu bir ekonomi sorunudur” diye konuştu.

“AMACIMIZ BAŞARILI KADINLARI ALKIŞLATMAK”

Geleneksel hale getirdikleri ‘İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödül Töreni’ hakkında da konuşan Eroğlu, “Buradaki esas amacımız; birinci veya ikinciyi seçmekten öte, rol model olabilen ve başarılı kadınları sahneye çıkararak hep birlikte alkışlamak ve diğer kadınlara cesaret aşılamasını sağlamaktır” dedi.

ÖDÜL KATEGORİLERİ

ULUSAL ÖDÜLLER :

YILIN BAŞARILI İŞ KADINI

 

Yarattığı iş hacmi, istihdam ve büyüme ivmesiyle ülkesinde fark yaratan, yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken ve sektörde sözü geçen kadın lider.

YILIN KADINI DESTEKLEYEN OLUŞUMU

 

Ülkesindeki gelişmelere duyarlı, insan hakları ve kadın-erkek eşitliğine katkı yapacak şekilde yasa, politika ve uygulamalar geliştirmiş, kadın istihdamını ve kadının iş hayatındaki rolünü destekleyerek bulunduğu bölgenin veya kurumun gelişmesine katkı sağlayan ulusal kuruluş.

YILIN FARK YARATAN KADINI

 

Projesini hayata geçirmiş, özgün ürün ve hizmet ortaya çıkararak başarı elde etmiş, teknoloji, bilim, sanayi, sağlık, ekonomi, sanat, spor vb gibi iş ve sosyal yaşamın her alanında hizmet ve eserleriyle önemli katkılarda bulunmuş kadın lider.

YEREL ÖDÜLLER

BURSA’DA YILIN BAŞARILI İŞ KADINI

 

Yarattığı iş hacmi, istihdam ve büyüme ivmesiyle fark yaratan, yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken ve sektörde sözü geçen kadın lider.

BURSA’DA YILIN GİRİŞİMCİ KADINI

 

Projesini hayata geçirerek işletmesini açmış, özgün ürün ve hizmet ortaya çıkararak başarı elde etmiş, işletmesinde kadın-erkek eşitliğine dikkat eden ve kadın istihdamı için çalışmalar yapmış, her yıl büyüyen bir ivme ile işletmesine ve şehrine değer katmış girişimci kadın.

BURSA’DA YILIN BAŞARILI KADIN YÖNETİCİSİ

 

Mesleki başarısının yanı sıra, hizmet verdiği sektör ile ilgili ilham veren ve örnek teşkil eden kadın lider.

BURSA’DA YILIN KADINI DESTEKLEYEN ŞİRKETİ

 

Ülkesindeki gelişmelere duyarlı, insan hakları ve kadın-erkek eşitliğine katkı yapacak şekilde yasa, politika ve uygulamalar geliştirmiş, kadın istihdamını ve kadının iş hayatındaki rolünü destekleyerek bulunduğu bölgenin veya kurumun gelişmesine katkı sağlayan kuruluş.

BUİKAD ÖZEL ÖDÜLÜ

BUİKAD Özel Ödülü ayrı bir kategori olarak değerlendirilmiyor, aday önerileri ve başvuru kabul edilmiyor. Diğer kategoriler Deneme bonusu için değerlendirilenler arasında uygun bir aday ve/veya çalışma olursa Yönetim Kurulu kararı ile BUİKAD Özel Ödülü veriliyor.

Yorumlar (0)
33°
açık