banner3

Başarılı iş kadınları ödüllendirildi

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu yıl 11.si gerçekleştirilen ‘İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri’ sahiplerini buldu.

DERNEKLER 06.03.2020, 11:46 06.03.2020, 12:17
Başarılı iş kadınları ödüllendirildi

Yılın en başarılı iş kadını Ahu Serter seçilirken, Bursa’da Yılın En Başarılı İş Kadını Ödülü’nün sahibi ise Meltem Turan oldu.

BUİKAD’ın 11 yıldır geleneksel olarak düzenlediği ‘İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri’ törenine; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Raif Endar, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Özer ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Programın açılış töreninde konuşan BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oya Eroğlu, 13 yıldır yaşamın her kesiminde kadının varoluşunu sağlamak ve güçlendirmek amacıyla yol gösterici olmaya gayret ettiklerini söyledi.

Dernek olarak hayata geçirdikleri tüm projelerin sürdürülebilir olması için özel bir çaba gösterdiklerini vurgulayan Başkan Oya Eroğlu; “11 yıldır ara vermeden yaptığımız Noktalama Projesi ile Üniversite öğrencisi genç kızların emin adımlarla iş hayatına hazırlanmasını amaçladık. Koçluk eğitimleri almış gönüllü BUİKAD üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesinin 3. ve 4. sınıfında okuyan kız öğrencilerine koçluk yaparak kariyer planlamalarında destek olmuş, bu proje ile 10 yılda 400 den fazla kız öğrenciye ulaştık. 150 kadın girişimciye mentörlük yaptık. Bunlardan 22’si kendi işini kurdu. Hali hazırda 3 Avrupa Birliği Projesi’ne ortaklık yapıyoruz. Global Compact Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olarak; BUSİAD ve Yeşim Tekstil ile birlikte Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’nun kurulmasına öncülük ettik” dedi.

“İLHAM VEREN KADINLARI VE ONLARA DEĞER VEREN KURUMLARI ÖDÜLLENDİRİYORUZ”

Dernek olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 11 yıldır aralıksız olarak İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri etkinliğini gerçekleştirdiklerini kaydeden Eroğlu; “2016 yılında ulusala açılan ödül töreninde; teknoloji, bilim, sağlık, sanayi, ekonomi, sanat ve spor gibi iş yaşamının her alanında hizmet ve eserleriyle önemli katkılarda bulunmuş ve ilham veren kadınlar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışan, kadına değer veren kurum ve şirketler ödüllendirilmektedir. BUİKAD’ın amacı; ödül alan kişi ve kuruluşların başarılarının vurgulanması ve motive edilmesinin yanı sıra, bu alanda farkındalık yaratarak örnek olmalarını sağlamaktır. Ödül verilecek kişi ve kuruluşlar yarattığı toplumsal, ekonomik ve sosyal fayda açısından titizlikle araştırılmakta, ilham veren ve başarıları ile örnek olan kişi ve kurumlar belirlenmektedir. Toplam 8 kategoride verilen ödüller için ödül sahiplerini de yürekten tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AKTAŞ’TAN BUİKAD’A TEBRİK…

Ödül töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, “BUİKAD’ı bu önemli projesinden dolayı kutladı. Şu an Meclis’te yer alan 600 Vekilimizden 104’ü kadın. En çok kadın vekilimizin olduğu dönemmiş. İnanıyorum ki siyasette de ticarette de kadınlarımız çok daha başarılı ve güzel işlere imza atacaklar. Bu başarıları da gizlememek böyle törenlerle ödüllendirmek çok önemli. BUİKAD’da böyle yapıyor ve bu önemli projeyle de başarılı kadınları ortaya çıkarıp onurlandırıyor. Oya Hanım başta olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

YILIN EN BAŞARILILARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ulusal ve yerel kategoride ödüller dağıtıldı.

Ulusal kategoride şu ödüller verildi:

-Yılın Başarılı İş Kadını - Ahu Serter

-Yılın Fark Yaratan Kadını Ödülü - Doç. Dr. Duygu Sağ

-Yılın Kadını Destekleyen Oluşumu - Yanındayız Derneği

Yerel kategorideki ödüller ise şöyle:

-Bursa’nın Başarılı İş Kadını Ödülü - Meltem Turan

-Bursa’nın Başarılı Girişimci Kadını Ödülü - İlkay Yıldırım

-Bursa’nın Başarılı Kadın Yöneticisi - Nihan Çelik

-Yılın Kadına Değer Veren Şirketi Ödülü – Coats

BUİKAD Özel Ödülü ise sanayi bölgesine açtığı kreş nedeniyle Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetimi’nin oldu.

Geceye sponsor olan Beyçelik Gestamp, Bürotime SDF Ofis, Cemi Hazır Giyim, Esentepe Hastanesi, Kapı Dünyası, UEDAŞ, Uludağ Koleji ve YB Yapı’ya da teşekkür plaketleri BUİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu