banner3

TOBB KGK Ege Bölge toplantısı yapıldı

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Uşak Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi.​

TOBB KGK 22.02.2020, 01:22
TOBB KGK Ege Bölge toplantısı yapıldı

TOBB Uşak Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aysel Karaman açılış konuşmasında, 

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 2007 yılında kurduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu ile 81 ildeki kadın girişimci sayısının artmasına yadsınamaz bir katkı sağlamıştır. 2007’de Türkiye’deki tüm girişimciler içinde %4 olan kadın girişimci oranı günümüzde %10’ları bulmuştur. Kadınlar ekonomide daha çok konuşulmaya başlanmıştır. Sayın Başkanımızın destekleri ve kadın girişimciler kurullarımızın çalışmaları ile başarılı kadın girişimciler rol model olarak öne çıkmış, kadınlarımızda; “O yaptıysa, ben de yapabilirim” bilinci oluşturulmuştur. Bugün burada yaratacağımız sinerji ile şüphesiz ki, vizyon ve bilgi dağarcığımızı geliştirirken, deneyimlerimizle, paylaşımlarımızla, yeni girişimcilere, gençlerimize, kadınlarımıza yol gösterici olmayı ve yeni iş ilişkileri geliştirmesini hedefliyoruz.” dedi.

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Temsilcisi ve TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Esen Türker de gerçekleştirilecek sektörel toplantılar vesilesi ile iller arası ticari işbirliği geliştirilmesinin önemli olduğunu belirtti. 

Gazeteci, yazar ve iletişim uzmanı İrfan Atasoy tarafından yapılan iletişim, empati ve bireysel motivasyon sunumu sonrasında, gıda, sağlık, tarım, otomotiv, eğitim,  tekstil ve butik, el sanatları ve organizasyon, sigorta-finans ve emlak, turizm ve seyahat,  mimarlık ve mühendislik konularında oluşturulan çalışma grupları ile işbirliği geliştirme toplantıları yapıldı. 

Toplantıya ayrıca Sinem Kandemir, Marmaris Ticaret Odası Meclis Başkanı Nurgül Karahitay, TOBB Denizli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ebru Arslan, TOBB Muğla Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan ve bölge illerinden bonus veren siteler gelen kurul üyeleri katıldılar. 

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu