banner3

‘Başarırsın Çünkü Kadınsın’

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu, kadın girişimcilere yönelik önemli bir zirveye imza atıyor. ‘Başarırsın Çünkü Kadınsın’ mottosuyla dijital platformlarda düzenlenecek ‘Zirvedeki Kadınlar’ programı, 9 Haziran 2020 Salı günü saat 16.16’da başlıyor.

TOBB KGK 07.06.2020, 23:34
‘Başarırsın Çünkü Kadınsın’

3 haftada 3 ayrı oturum şeklinde yapılacak zirveye Türkiye ekonomisine yön veren iş kadınları konuşmacı olarak katılıyor.

Kadınların ekonomideki yerini güçlendirmek adına önemli çalışmalara imza atan TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu, ‘Zirvedeki Kadınlar’ programı ile kadın girişimciliğin önemine bir kez daha dikkat çekecek. 3 hafta boyunca 3 ayrı oturum şeklinde yapılacak zirve ile başarılarıyla ilham veren iş kadınları yeni normal dönemin ilk günlerinde girişimcilerle buluşacak.

DİJİTALDE KADIN

Zirvenin ilk oturumu 9 Haziran 2020 Salı günü ‘Dijital’de Kadın – Dijital dünyada kadın liderliğinin yükselişi’ başlığıyla gerçekleştirilecek. Saat 16.16’da yapılacak ilk panelde REEDER Kurucusu Sezen Sungur Saral ile TABİT Tarım Teknolojileri Kurucusu Tülin Akın konuşmacı olarak katılacak. Dijital zirvenin ikinci buluşması ise 16 Haziran 2020 saat 16.16’da yapılacak. Online olarak yapılacak ‘İnovatif ve Sosyal Girişimcilik - Yeni normalde inovatif ve sosyal girişimcilik neden önemlidir?’ temalı panelde de BEE’O Kurucusu Aslı Elif Tanuğur Samancı ile Sosyal Girişimci Şef Ebru Baybara Demir konuk olacak.

İŞ HAYATINDA KADIN YÖNETİCİ OLMAK

Zirvedeki Kadınlar programının son paneli ise 23 Haziran 2020 Salı günü saat 16.16’da yapılacak. ‘Yön Veren Kadın – İş hayatında kadın yönetici olmak’ başlığıyla düzenlenecek panelde, BRN Yatak Kurucusu ve Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile Erdek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özlem Sarı konuşmacı olarak katılacak. ‘Zirvedeki Kadınlar’ programı, Zoom uygulaması ve BTSO resmi Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

HEDEFİMİZ YENİ KADIN GİRİŞİMCİLERİ KAZANMAK

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevgi Saygın, Türkiye ekonomisinin kalkınma hedeflerine ulaşmasında kadın girişimcilerinin büyük rol oynadığını söyledi. Ülke nüfusunun yarısını oluşturan kadınların iş hayatında daha fazla yer almasını istediklerini kaydeden Saygın, ‘Zirvedeki Kadınlar’ buluşmasının da bu amaca yönelik hayata geçirildiğini vurguladı. Alanında önemli başarılara imza atan iş kadınlarını dijital platformda buluşturacaklarını dile getiren Saygın, “Başarırsın Çünkü Kadınsın mottosuyla bu organizasyonu düzenliyoruz. Kadın girişimcilerimizin sayısını ne kadar artırırsak ekonomideki hedeflerimize o kadar hızlı ulaşabiliriz. Korona virüs salgını sonrasındaki yeni normal dönemde kadın girişimcilere yönelik ilk etkinliklerden birisini yapıyoruz. Şimdiye kadar BTSO çatısı altında kadın girişimcilere yönelik önemli projelere imza attık. 3 hafta boyunca 3 ayrı oturum şeklinde yapılacak organizasyonumuza kadın girişimcilerimizi bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
33°
açık