banner3

Sofra / Compass kadın istihdamını destekliyor

30 bin çalışanı ile Türkiye’nin en büyük ikinci işvereni olan Sofra Compass Group Türkiye, kadın istihdamına verdiği destekle her yıl öne çıkıyor.

GÜNDEM 08.03.2020, 01:11 08.03.2020, 01:13
Sofra / Compass kadın istihdamını destekliyor

Beş yıl içerisinde kadın çalışan sayısını 2 katına çıkaran Sofra Compass Group Türkiye’nin çalışanlarının yüzde 40’ı kadın. Yönetim seviyesinin ise yüzde 52’sini kadınların oluşturduğu şirket, IWD’nin ana teması #EachForEqual olan 2020 kampanyasına destek veriyor.

Türkiye’nin en büyük işverenlerinden biri olan Sofra/Compass Group Türkiye, kadın istihdamını destekliyor, her kademede kadın istihdamının artması bilinciyle hareket ediyor. Temel performans kriterleri arasında kadın istihdamını artırmak yer alan Sofra/Compass Group Türkiye, bütün çalışanlarına eşit olanaklar sunuyor. İşe alım süreçlerinde, şirketlerindeki mevcut kadın-erkek sayısında arzu ettiği dengeyi koruyabilmeye dikkat eden şirketin, kadın çalışan sayısı yüzde 40, kadın yönetici sayısı ise yüzde 52 seviyesinde. Kadın çalışan dostu şirketler arasında iki basamak üste çıkarak 8. sırada yer alan firma, kadın yönetici dostu şirketler arasında ise bir basamak daha üste çıkarak 4. sırada yer aldı.

CİNSİYET EŞİTLİĞİ SADECE KADINLARIN ÇÖZMESİ GEREKEN BİR SORUN DEĞİL!

IWD’nin (Dünya Kadınlar Günü) bu yılki teması “#EachForEqual” olarak belirlendi. Temanın altında yatan felsefe ise cinsiyet eşitliği sağlamanın sadece kadınların görevi olmadığı. Cinsiyet eşitliğinin önündeki engellerin aşılması, önyargıların yıkılması için kadın-erkek her bir bireyin birlikte çalışması gerekliliği. Dünya çapında çok sayıda Bahis siteleri önemli kurumun katıldığı kampanyanın destekçilerinden biri de Compass Group. Sofra/Compass Group Türkiye de Compass Group’un faaliyet gösterdiği ülkelerde yürüttüğü bu kampanyaya tüm çalışanlarıyla, cinsiyet eşitliğine vurgu yapan çarpıcı mesajlar vererek katılım gösteriyor.

SOFRA / COMPASS GROUP TÜRKİYE, CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR

Binlerce çalışana istihdam sağlayan bir kurum olarak, tüm çalışanlarına eşit fırsatlar sunan bir kurum kültürünü sürdürmenin en büyük misyonlarından biri olduğunu belirten Sofra/Compass Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nihat Kartal, “50’den fazla ülkede 55.000 farklı lokasyonda, 600 bin çalışanı bulunan global bir yapının Türkiye olarak en önemli parçalarından biriyiz. İçinde yaşadığımız dünyaya, toplumun ihtiyaçlarına ve dinamiklerine sessiz kalmıyor, geleceğimiz için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bugün, yeniden, hep birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile tüm dünyadaki cinsiyet eşitsizliğine karşı sesimizi duyuracağız. Çünkü biz, kadının iş gücüne katılımını destekliyor, sadece iş değil hayatın her alanında cinsiyet eşitliğine inanıyoruz. Ne mutlu ve gurur verici ki; Sofra / Compass Group Türkiye olarak bu ortalamaların çok üzerinde bir şirketiz. Konuyu sadece özel günlerde gündemimize almıyor, global olarak sürdürülebilir geleceğimizin önemli bir maddesi olarak görüyoruz. Hayata geçirdiğimiz eşitlikçi uygulamalar ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada birçok firmaya örnek oluyoruz. Her görevde ve kademede kadın çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Geçen yıl verdiğimiz sözü tuttuk; 2020 yılı ile birlikte Sofra/Compass Türkiye’nin neredeyse yarısını artık kadınlar oluşturuyor.” dedi.

www.sofragrup.com

Yorumlar (0)
açık