banner3

Dilek Sabancı ödülleri sahiplerini buldu

Sabancı Vakfı’nın eğitim alanındaki başarılarını teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği ödül programlarından biri olan “Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri”, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sonunda sahiplerini buldu.

GÜNDEM 08.07.2020, 01:34
Dilek Sabancı ödülleri sahiplerini buldu

Merhum Sakıp Sabancı’nın teşviki üzerine Dilek Sabancı tarafından yaptırılan Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ilk üç derece ile mezun olan öğrencilere toplamda 50 Cumhuriyet altını takdim edildi.

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2019-2020 yılı mezunlarından okul birincisi Yağmur Tellioğlu’na 25, ikincisi Oğuzhan Kaba’ya 15 ve üçüncüsü Beyza Taşpınar’a 10 Cumhuriyet altını ve başarı sertifikaları verildi.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan ödül almaya hak kazanan öğrencilere verdiği mesajda, “Sabancı Vakfı, gençlerin eğitimine katkı sağlama hedefiyle, kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin her bölgesine eğitim kurumlarından öğretmenevlerine, öğrenci yurtlarından kültür merkezlerine kadar, aralarında Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer alan, 120’yi aşkın kalıcı eser kazandırdı. Eğitim-öğretim hayatınız süresince kazandığınız tüm yetki ve becerilerin bundan sonraki eğitim hayatınızda da devam edeceğine, çevresine duyarlı ve iyi bireyler olarak hayatlarınıza devam edeceğinize gönülden inanıyorum. Geçirdiğimiz bu zorlu pandemi sürecinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılını büyük bir özveri ve başarı ile tamamladığınız için sizleri tebrik ediyorum. Sabancı Vakfı olarak mezunlarımızı başarılarından ötürü ödüllendirirken; onları yetiştiren Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin değerli öğretmenlerine ve ailelerine emekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 280 öğrenci mezun oldu. Sabancı Vakfı, Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puanı alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye lisans öğrenimleri süresince “Dilek Sabancı Başarı Bursu” veriyor.

DİLEK SABANCI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ HAKKINDA

Sabancı Vakfı tarafından 25 derslik kapasitesine sahip olarak yaptırılan ve kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk öğrencilerini 1997 yılında kabul etti. Meslek lisesi bünyesinde her biri 40’ar kişilik olmak üzere 4 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen laboratuvarı, kütüphane, 600 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ve 120 kişilik konferans salonu yer alıyor. Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “muhasebe finansman”, “bilişim teknolojileri”, “pazarlama ve perakende”, “büro yönetimi ve sekreterlik” dallarında öğrencileri iş hayatına ve yükseköğretime hazırlıyor. Her yıl okulu başarıyla bitiren ilk üç öğrenciye “Dilek Sabancı Eğitim Ödülü”, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puan alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye de üniversite öğrenimleri süresince “Dilek Sabancı Başarı Bursu” veriliyor.

Yorumlar (0)
14°
açık