banner3

Ödüllü firma e-ticarette hedef büyüttü

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde 2009 yılında kurulan MEA Business Award ödüllü Bej Kimya, e-ticaret alanında gerçekleştirdiği yatırımla gelecek döneme daha güçlü bir şekilde girmeyi hedefliyor.

DİĞER 28.01.2021, 14:41 30.01.2021, 23:05
Ödüllü firma e-ticarette hedef büyüttü

Kimya sektöründe uzun yıllara dayanan iş tecrübesinin ardından, 2009 yılında Bej Kimya’yı kuran Meral Altuntaş, sanayiye yönelik koruma ve bakım kimyasallarının yanı sıra evsel ürünler, halı, oto yıkama ürünleri gibi geniş yelpazede ürün imal ediyor. Ekim 2020’de başlayan sürecin sonunda MEA Markets tarafından Ortadoğu ve Afrika piyasalarında faaliyet gösteren şirketler arasından seçilerek, Best Versatile Industrial Maintanance Product Company (Çok Amaçlı Endüstriyel Bakım Kimyasalları Üreten En İyi Firma) ödülüne layık görülen firma, e-ticaret alanında gerçekleştirdiği yatırımla daha fazla müşteriye ulaşmak istiyor. Bej Kimya’nın uluslararası alanda kazandığı başarı, gelecek dönem hedefleri ve e-ticaret yatırımı hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Meral Altuntaş, “Kendi ülkeniz dışında da çalışmalarınızın takip edilip, takdir alması sevindirici bir durum. Bunun bize vermiş olduğu cesaretle işimize daha sıkı sarılıp, farklı alanlarda neler yapabileceğimizi değerlendireceğiz” dedi.

“E-TİCARETLE DAHA FAZLA İNSAN ULAŞMAK İSTİYORUZ”

Pandemi döneminde yüksek tempoyla çalışmanın yanı sıra, satış için de farklı kanallara yoğunlaştıklarını dile getiren Altuntaş, www.kimyaticaret.com internet sitesini hayata geçirdiklerini söyledi. Geniş ürün yelpazesi, anlaşılabilir içeriği ve fiyat olarak sunduğu avantajlarla e-ticaret kanalıyla daha fazla insana ulaşmak istediklerini belirten Altuntaş, “Şu an bu alanda yeni olsak da, gelecekten umutluyuz. Biz de bu anlamda heyecanlıyız. Müşterinin siteye girdiğinde rahat rahat alışveriş yapabileceği, fiyat avantajı da sunduğumuz bir site oluşturduk” ifadelerini kullandı.

GENİŞ YELPAZEDE ÜRETİM

Sanayi ve fabrikalarda kullanılan bakım ve koruma kimyasalları başta olmak üzere, evsel ürünlere kadar geniş yelpazede ürün imal eden Bej Kimya’nın ürün çeşitliliği hakkında konuşan Altuntaş, “20 – 30 kalem ürünle işimize başladık. Hem sahada gördüklerimiz, hem müşterilerin yönlendirmesi, hem de Ar-Ge çalışmalarımızda ürün portföyümüzü genişlettik. Ürünlerimiz çeşitlendikçe, hitap ettiğimiz alanlar da arttı” şeklinde konuştu.

Bir kimya firması olarak çevreci üretime oldukça önem verdiklerini vurgulayan Altuntaş, “İşi üreten insanların vicdanı olmalı. Bej Kimya olarak para hiçbir zaman birinci önceliğimiz olmadı.

Biz çevre ve insan sağlığına önem veren insanlar olarak, kendimize yapılmasını istemediklerimizi çevremize ve diğer insanlara da yapmıyoruz. Çevreci OSB olarak Türkiye’de örnek konumda olan NOSAB’de bulunmamız da bu anlamda bize kolaylık sağlıyor” diye konuştu.

Kayanak:Ekohaber

mutva.com
Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu