banner3

24-44 yaş aralığındaki adınlar e-ticaret girişimciliğine daha yatkın

Bu yıl 400 milyar TL’ye ulaşması beklenen e-ticaret sektöründe, hızlanan dijitalleşme ile birlikte sadece pandemide 30 binden fazla online mağaza açıldı. E-ticaret yapmak isteyen kadın girişimciler de %35 oranında bir artış gözlemlendi.

DİĞER 04.06.2021, 16:37
24-44 yaş aralığındaki adınlar e-ticaret girişimciliğine daha yatkın

E-ticaret sektöründeki girişimci ve istihdam sayısında da ciddi bir artış olduğu söyleyen Türkiye'nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft CEO’su ve TOBB E-ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara; “Pandemide kadın müşterilerimizin payı oldukça arttı. Bu dönemde ev hanımları ve daha önce çalışma hayatında yer alan kadınların, günümüzde e-ticarete yöneldiğini görüyoruz. E-ticaret yapmak isteyen kadın girişimcilerin sayısının %35 oranında arttığını söyleyebilirim. Pandemi sonrası evlerde geçirilen süre ile birlikte kadınların aksesuar, gıda, hediyelik eşya, kozmetik, dermokozmetik, ev tekstili gibi alanlarda herhangi bir fiziki mağaza açmadan e-ticaret odaklı iş kurduklarını gözlemledik” dedi.

Şimdiye kadar işini online kanallara taşıyan ve e-ticarete girmek isteyen binlerce kadın girişimciye eğitim verdiklerini söyleyen Özkara; “2019 yılında gerçekleştirdiğimiz “E-ticaret Kadınları” Projesi ile iş hayatına dönmek isteyen pek çok kadına destek verdik, çalışmalarımız hala devam ediyor. İsteyen herkesin e-ticarette başarılı olabileceği konusunda farkındalık sağlamak ve kadınların ekonomik bağımsızlığını kazanması için çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
14°
açık